Yüce Yaradan Kelamında Yusuf dedi ki: iş de bu şunun içindir. Bilsin ki  ben ona arkasından hainlik etmedim. Gerçekten Allah hainlerin hilesini başarıya ulaştırmaz. Şüphesiz Allah inananları savunur. Çünkü  Allah hain ve nankörlerin hiçbirini sevmez buyuruyor.
    Allahu ekber ve ne mutlu Türküm diye nidalarıyla 15 Temmuz gecesinin karanlığında bir ışık gibi parlayan aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum.
    Dünya tarihinde bir ilki yaşatarak darbecilere darbe yapan büyük Türk Milletinin önünde saygıyla eğiliyorum.
     15 Temmuz akşamı T.C Devleti Türk Siyasi Tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir büyüklükte hain bir saldırıya maruz kalmıştır. Düşmanın harp sahasında bile yapmadığı yapamadığı alçaklığı bu asker görünümlü üç beş haramzade aziz milletimize reva görmüştür.
     T.C Devleti, Milleti 7 bin yıllık geçmişi olan kadim bir devlet ve millettir. Devlet hafızası güçlüdür. Bu hafıza kendisini devlet refleksi olarak göstermiştir. Kurşuna yürüyen bu memleketin aziz evlatları genlerindeki binlerce yıllık ruhla hareket etmişlerdir.
    Bizler daha büyük meselelerimizi hep birlik ve beraberlikle atlatmışızdır.  Anadolu toprağı sıradan bir toprak parçası değildir. Şüheda ile yoğrulmuş böyle bir vatan parçası dünyanın hiçbir yerinde yoktur..Peygamberler , evliyalar, velilerin dualarıyla perçinlenmiş harcı kuvvetlendirilmiştir. Analarımızın duaları bizim en büyük zırhımızdır.
   Bizler bundan sonra birlikteliğimizden asla ödün vermeyeceğiz. Şer odaklarının vesveselerine kulaklarımızı kapatacağız. Allah içimizdeki şer odaklarına bir daha fırsat vermesin,  korkudan korkmayacağız , korkudan korkan asla başaramaz. Bizler iyice kenetleneceğiz. Görevimizi daha büyük aşk ve şevkle yerine getireceğiz.Devletimizin ve Milletimizin yanında dimdik duracağız. 
   
Allah, vatanı uğruna hiç düşünmeden canlarını feda eden Aziz şehitlerimize rahmet eylesin, Onları Peygamber efendimize komşu etsin. Gazilerimize ve şehit yakınlarımıza da sağlık ve afiyet temenni eder, Ağaçörenli hemşehrilerime saygılarımı sunarım.”