2018 Yılı Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı, İş-Kur ve KOSGEB işbirliği ile Aksaray ili ve İlçelerinde 75 bayan kursiyere eğitimler verilmiş olup bunun içinde 25 bayan Ağaçören İlçesinde 32 saat süreli kurs eğitimi alıp başarı ile sertifikalarını almışlardır.
            Eğitim sonunda farklı ve özgün projeler hazırlayan kadın çiftçilerimizden Ağaçören ilçesi Zafer  Mahallesinde ikametgah eden Gülistan YILDIRIM’ın hazırladığı 95.000,00,-TL bütçeli BECERİKLİ SÜRÜNGENLER isimli Solucan Gübresi Üretimi projesi Nevşehir ilinde düzenlenen yarışmada 75 proje içerisinde 1nci olarak Tarım ve Orman Bakanlığına gönderilecek olan 3 projeden birisi oldu ve Aksaray Tarım ve Orman Müdürlüğünden birinci olması sebebi ile 3.000,00,-TL ödül kazandı. Tarım ve Orman Bakanlığında projenin dereceye girmesi halinde 95.000,00,-TL projenin 55.000,00,-TL özkaynak olup 40.000,00,-TL’si bakanlıktan hibe olarak ödenecektir.
            Ağaçören ilçesi Kaymakamı Zikrullah ERDOĞAN, Gülistan YILDIRIM ve ailesi ile İlçe Tarım ve Orman Müdür Vekili Orhan ŞAHİN’i Makamında tebrik ederek bundan sonraki süreçlerde başarılar diledi. Kaymakamlık ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak bu projede yanlarında olacağını söyledi.