VOLEYBOL TURNUVASI ŞARTNAMESİ
1-Müsabakalar Ağaçören Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü  Kapalı Spor Salonunda yapılacaktır.
2-Turnuvaya katılmak isteyen takımlar 05/10/2018 Cuma gününe kadar Gençlik ve Spor İlçe müdürlüğüne veya Ağaçören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne    yazılı olarak dilekçeleri ve evrakları ile başvurularını yapacaklardır.
3-Takımlar müsabaka saatinden 15 dakika önce salonda hazır bulunacak.
4-Turnuva kurallarına uymayan veya centilmenlik dışı davranan sporcular veya takımlar turnuvadan ihraç edilecektir. Oyun kurallarını ihlal edenler. (Kavga. Küfür, Hakaret vb.) Kurul kararı ile turnuvadan ihraç edileceklerdir. İhraç edilen oyuncu diğer maçlarda da oynatılmayacaktır.
5-Müsabakalarda Voleybol oyun kuralları geçerlidir.
6-Müsabakaların başlangıç saatinde hazır olmayan takımlar 15 dakika beklenir. Bu süre içerisinde salonda hazır olmayan takımlar hükmen yenik sayılır.
7-Takımlar; en az 6en fazla 12 sporcu ile turnuvaya katılabilirler.
8-Turnuvada yer alan oyunculardan spor yapmasına engel, bilinen veya bilinmeyen sağlık sorunları olanlar, her türlü sorumluluğu kabul ederek turnuvaya katılmayı kabul etmiş sayılırlar. 
9-Takımlar Spor malzemelerini kendileri temin edeceklerdir. Spor salonunda sadece spor ayakkabısı giyilecektir. Dışarıda giyilen ayakkabılarla salona girilmesi kesinlikle yasaktır.
10-Takım listelerinden, listede kaptan olarak belirtilen kişi sorumludur. 
11- Maçlar lig usulu yapılacak ik 4 egiren takımlardan 1. Olan takım 3. Olanl ile 2. Olan takım 4. Olan ile yarı final oynayacaktır.. Her iki maçın galipleri kendi aralarında final maçı yapacaklar. Yarı Final Maçlarının mağlupları ise kendi aralarında 3.’lük-4.’lük maçı yapacaklardır. Müsabakalarda grup maçları 3 set üzerinden oynanır ve 3 set kazanan maçı da kazanmış sayılır. Yarı Final ve Finalde maçlar 3 set üzerinden oynanır ve 3 set kazanan maçı da kazanmış sayılır.
12-İtirazlar yazılı olarak tertip komitesine yapılacaktır. Tertip komitesi itiraz dilekçesinin kendilerine ulaşmasının ardından 1 gün içerisinde kararlarını açıklayacaktır.
13-Turnuvanın yürütülmesinden tertip komitesi sorumludur. Her türlü olay karşısında tertip komitesinin alacağı kararlar uygulanacaktır.
14-Turnuvada dereceye giren ilk 3 takıma kupa, sporcularına madalyalar verilecektir.
15-Şartnamede bulunmayan ve daha sonra doğabilecek bütün konularda karar almaya tek yetkili teknik komitedir.
16- Turnuvada maçları yönetecek hakemler  Muharrem BEKLEVİÇ , Yunus Emre KÜTÜK çizgi hakemleri ise her takımın belirleyeceği 2 kişiden oluşacaktır.
17-Bilgilendirme toplantısı ve fikstür çekimi 05/10/2017 Cuma günü saat 14:00’de İlçe Milli Eğitim müdürlüğünde yapılacaktır. Turnuva 08/10/2018 Pazartesi günü başlayacak fikstür ise Kaymakamlık internet sitesinde yayınlanacaktır.
18-Bu turnuvanın Başkanı İlçemiz Kaymakamı Sayın Zikrullah ERDOĞAN olup, turnuvada görevli tertip komitesi, takım sorumluları ve sporcular kendilerine karşı sorumludurlar.
19-Bu şartname 19 maddeden ibaret olup, turnuvaya katılan tüm takımlar şartnamede   belirtilen hususlara uymayı ve yerine getirmeyi  taahhütsüz kabul etmiş sayılırlar.
 
TERTİP KOMİTESİ KATILAN TÜM TAKIMLARA BAŞARILAR DİLER.
 
AĞAÇÖREN KAYMAKAMLIĞI 2018 GELENEKSEL VOLEYBOL TURNUVASI   YÖNERGESİ
TERTİP KOMİTESİ
SIRA NO
AD SOYAD
UNVAN
GÖREVİ
1
Zikrullah ERDOĞAN
Kaymakam
Başkan
2
Nihat YALVAÇ
Ağaçören Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü
Başkan Yard.
3
Adnan YÜREKLİER
İlçe Yazı İşleri Müdürü
Üye
4
Bilal ALTAN
Milli Eğitim Şube Müdürü
Üye
5
Muharrem BEKLEVİÇ
Beden Eğitimi Öğretmeni
Üye
 
AĞAÇÖREN KAYMAKAMLIĞI SPOR ŞÖLENİ  VOLEYBOL TURNUVASI  SPORCU LİSTESİ
 Takımın Adı                    : 
Takım Sorumlusu           : 
Takım İletişim telefonu : 
S. NO
ADI  SOYADI
CEP TELEFONU
1
 
 
2
 
 
3
 
 
4
 
 
5
 
 
6
 
 
7
 
 
8
 
 
9
 
 
10
 
 
11
 
 
12
 
 
 
Yukarıda belirtilen turnuvaya, yukarıda belirtilen takım kadrosu ile katılacağımızı; Turnuva Yürütme Kurulu tarafından belirlenen fikstüre ve oyun kurallarına uyacağımızı; verilecek kararlara saygılı olacağımızı kabul ve beyan ederim.
                                                                                                                             Tarih
                                                                                                                             İmza