Ağaçören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve  ilçemizdeki  ilkokullar  arasında yapılan bilgi yarışmasına Kaymakamımız Zikrullah ERDOĞAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat YALVAÇ, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımları, Atatürk Ortaokulu Konferans Salonu'nda yapılan bilgi yarışmasına Ağaçören İlkokulu,Camili İlkokulu ve Kırımini İlkokulu öğrencileri katıldı.Yarışmaya katılan öğrenciler kıyasıya mücadele etti. Bilgi yarışmasında,Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen Bilimleri, Genel Kültür alanlarında toplam 25 soru sorulmuş olup,her bir soru 4 puan olmak üzere, Ağaçören İlkokulu 92 puan, Kırımini İlkokulu 88 puan ve Camili İlkokulu 76 puan  alarak İlkokullar bilgi yarışmasını Ağaçören İlkokulu kazanmıştır.
 
 
            Kaymakamımız ZikrullAH ERDOĞAN,'' Böyle güzel bir günde öğrencilerimizle birlikte olmaktan çok mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Yarışmayı kazanan öğrencileri tebrik ediyor, onları yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Öncelikle bir numaralı hedefiniz sağlam kişilikli ve sağlam karakterli insanlar olun. Disiplinli olun ve kendinize hedefler koyun. En az iki tane yabancı dil öğrenmeye gayret gösterin. Her gün en az bir saat kitap okuyun'' diye ifade ederek,  bilgi yarışmasını düzenleyen okul müdürlerine, öğretmenlerine ve öğrencilere tek tek teşekkür etti. 
             
            03.01.2019 tarihinde ortaokullar arası bilgi yarışması, 04.01.2019 tarihinde de liseliler arası bilgi yarışması yapılacaktır.