Bin yılları aşıp gelen devlet geleneğimizin en temel taşı olan mülki idare amirleri, görev yaptıkları yörede,devleti temsil ederek, vatandaşımızın emniyetinin güvencesi,devlet politikalarının,bulunduğu yöredeki uygulayıcısı ve takipçisi,ayrıca yöresinin kaynaklarını ülke yararına harekete geçiren birer toplum önderidir.
 
            Mülki İdareli olmak,bilmediğiniz bir yerde tanımadığınız insanlarla birlikte hareket etmek,onlar gibi olmaktır.Tanımadığınız bir sofraya oturup aileden biri olarak kalmaktır.Gencinden yaşlısına herkesin yüzündeki tebessüme, gülümsemeye, utangaçlığa sebep olmaktır.herkesin derdini sıkıntısını bilip onlarla derttaş olmaktır.
 
            Mülki idareli olmak ''insanı yaşatki devlet yaşasın'' bilinciyle hareket etmektir.Bu meslekte '' Halka hizmet, hakka hizmettir.''düsturu ile ülkemize ve insanlarımıza hizmet etme bilinci ile çalışan mülki idare amirleri devletimizin onuru ve gururudur.
 
            Mülki idare amirlerimiz, devleti temsil ederken sadece devletin varlığını ve gücünü değil, şefkatini de temsil etmekte,devlet ile vatandaşımız arasındaki bağları güçlendirmektedirler.
 
            Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile idarecilerimiz, ülkemizin ve milletimizin aydınlık bir geleceğe taşınması, 2023 büyük ve güçlü Türkiye hedeflerini, ulaştırması yolunda önemli vazifeler üstlenmeye ve görevlerini hakkıyla yerine getirmeye devam edeceklerdir.
 
            Bu inanç ve düşünceler ile, mensubu olmaktan gurur duyduğum idarecilik mesleğinin bu mutlu gününde, başta ebediyete intikal etmiş tüm idarecilerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum.Aziz vatanımızın dört bir köşesinde görevi başında olan tüm idarecilerimizin 10 Ocak İdareciler Gününü kutluyor çalışmalarında başarılar diliyorum ...
 
 
                                                                                                           Zikrullah ERDOĞAN
                                                                                                           Ağaçören Kaymakamı